Skip To Main Content

Staff Search

Samantha Bays

Full Day Kindergarten

Barbie Belpulsi

Child Nutrition Assistant

Chelsea Blanner

Esol

Kathryn Brandenberg

Grade 1

Cara Bryan

Esol

Jaymie Castens

Grade 5

Ashley Cooley

Special Education Paraprofessional

Julia Cooper

Traveling Counselor

Jennica Corn

Grade 1

Patti Cregan

Special Education Teacher

Jennifer Curtis

Special Education Teacher

Patty Davis

Classroom Assistant, ESOL

Michelle Defabio

Traveling Orchestra

Melissa Dellett

Classroom Assistant

Ashley Eilerman

Traveling Physical Ed Teacher

Emma Enright

Special Education Teacher

Kevin Foutch

Special Education School Psychologist

Chloe Gallagher

Full Day Kindergarten

Lauren Glantz

Reading (Building)

Brian Grote

Special Education Staff

Brean Hale

Full Day Kindergarten

Terry Hampton

Custodian Lead

Katie Hand

Elementary Child Nutrition Mgr

Sara Kay Hannel

Secretary, REGISTRAR

Barbara Hessel

Special Education Physical Therapist

Brian Hultquist

Grade 5

Kim Kearbey

Grade 4

Samantha Knight

Grade 1

Erin Koch

Principal Elem Sch Assistant

Lauren Krystalovich

Grade 3

Prabha Kulandaivelu

Classroom Assistant

Rachel Lammert

Special Education Teacher

Holly Lankford

Special Education Paraprofessional

Sophie Legenzoff

Counselor

Elizabeth Liebreich

Special Education Speech Language Pathologist

Katie Lieser

Grade 2

Meredith Luethy

Art

Teresa Marsanick

Special Education Paraprofessional

Samantha Mcreynolds

Grade 3

Zach Medina

Custodian 2

Shalini Mehta

Classroom Assistant

Jessica Messmer

Esol

Adria Moore

Grade 2

Crista Moore

Special Education Social Worker

Timothy Mosby

Physical Education

Maria Munton

Classroom Assistant

Tori Murray

Grade 4

Vanessa Neese

Grade 1

Jacqueline Overfelt

Special Education Teacher

Libby Peterein

Full Day Kindergarten

Michael Pohlman

Vocal Music

Bridget Poston

Trv Social Worker

Jacqueline Potts

Child Nutrition Assistant

Daniel Powell

Custodian 2

Jacey Putnam

School Resource Officer

Jaclyn Rachocki

Grade 2

Galina Reznikov

Esol

Kathleen Riley

Special Education Aba Associate

Shawn Riley

Principal Elementary

Julianne Russell

Grade 5

Celia Saavedra

School Resource Officer

Brooke Schaub

Librarian

Megan Schmitz

Special Education Paraprofessional

Kaylee Schriever

Grade 4

Emily Schulenburg

Grade 4

Rachel See

Special Education Teacher

Beth Ann Sevier

Child Nutrition Assistant

Jennifer Sherman

Secretary

Beth Shoults

Special Education Administrator

Katie Smith

Grade 5

Maureen Spitznagel

Special Education Paraprofessional

Courtney Stallis

Special Education Occupational Therapist

Kellie Stritzel-Bast

Nurse

Naina Venkataraman

Secretary

David Wallington

Physical Education

Julie Weber

Grade 2

Andrew Webster

Special Education Paraprofessional

Courtney Wedemeier

Special Education Paraprofessional

Margaret Weiss

Reading

Andrea Wylie

Esol